Lehed

neljapäev, 29. oktoober 2009

laupäev, 24. oktoober 2009

Mr Bean aitab inglise keelt õppida

Toredad ideed, kuidas inglise huumorit keeleõppes ära kasutada.
http://www.tefl.net/alexcase/worksheets/videos/mr-bean/mr-bean-narrative-tenses/
Proovin kindlasti uuel veerandil järele.

teisipäev, 20. oktoober 2009

Töölehed inglise keele tunni elavdamiseks

ELTGames on veebileht, mis sisaldab hulgaliselt töölehti õpitu kordamiseks ja kinnistamiseks. Korrata saab keelestruktuure, sõnavara. Töölehed on jagatud keeletasemete järgi. Enamus töölehti sobivad paaristööks.
Vestlusoskuse arendamise jaoks olevate töölehtede hulgas on ka neid, mis aitavad riigieksami suulist osa ette valmistada.

Aga nagu reklaamid ütlevad- see pole veel kõik. Lisaks viis sealt lehelt link mind uuele veebilehele ESLJokes, kus saab grammatikat õppida naljade abil.

esmaspäev, 19. oktoober 2009

Webquest inglise keele tunnis

Mulle on ikka meeldinud kasutada webqueste inglise keele ja IKT integreerimiseks ja tundide mitmekesistamiseks.Webquestide olemust selgitas väga hästi Merike Kivilo oma artiklis inglise keele õpetajate kogukonnas.Artiklit saab lugeda siit.
Täna leidsin toreda lingi, kus õpetajad on koolituse käigus koostanud webqueste inglise keele õppimiseks. Heitke pilk peale, ehk leiate midagi kasulikku.
http://www.theconsultants-e.com/webquests/

laupäev, 17. oktoober 2009

neljapäev, 15. oktoober 2009

Keeleõppest video abil

Lingualnet'i abil saab keeleõpet põnevamaks muuta. Veebileht sisaldab filme koos testidega. On näiteks mängufilme, dokumentaalfilme, reklaame. Filme saab vaadata nii subtiitritega kui ka ilma. Lingualnet jagab ka näpunäiteid veebilehe kasutamiseks. Veebilehele saab siit.

reede, 9. oktoober 2009

Õpetame grammatikat muusika ja filmide abil

Kaks toredat veebilehte, mis aitavad grammatikat paremini mõista ja korrata.
Musical English Lessons sisaldab hulgaliselt laule ja töölehti grammatika õpetamiseks. Veebilehtel ei ole küll helifaile, aga laulud saab kiiresti Youtube'st kätte.

Ajaveeb Moviesegments edastab ideid, kuidas filme ära kasutada grammatika õppimiseks. On olemas nii töölehed, videoklipid kui ka näpunäited tunni ülesehitamiseks.
Tõeliselt tänuväärne materjal.

Audioraamatud

Podiobooks on veebileht, mis sisaldab hulgaliselt audioraamatuid igale keeletasemele. Otsida saab kategooriate kaudu. Registreerimata saab kuulata raamatu esimest peatükki. Registreeritud lugejad aga kogu raamatut. Veebileht töötab taskuhäälingu põhimõttel, raamatuid saab tellida RSS voo abil. Mõnusat kuulamist!

neljapäev, 8. oktoober 2009

WEB 2.0 õpetajatele

Huvitavat lugemist ühelt minu lemmikautorilt.

Web 2.0 Tools for Teachers

neljapäev, 1. oktoober 2009

Parimad soovid lähenevaks õpetajate päevaks!Vaata ka:
An Inspirational Teacher Quote Presentation

Lähenemas on e-õppe päev

7. oktoobril toimub järjekordne e-õppe päev. Lähemat informatsiooni siit. Oselada saab ka mini e-kursustel. Vali endale sobiv ja osale!

Audio veebilehele

Audiopal on vahend, millega saab jätta audiosõnumeid veebilehele. Sõnumeid saab lindistada telefoni või mikrofoni abil. Samuti saab helifaili üles laadida. Lisaks saab muuta kirjutatud sõnumi heliliseks. Sõnumi jätmiseks tuleb lehel olevasse kastikesse sisse trükkida sõnum. Sõnum võib olla kuni 600 tähemärgi pikkune. Seejärel vali keel. Saadaval on 20 erinevat keelt. Eesti keelt nende seas küll ei ole, aga proovisin soome keelega ja tulemus oli päris eesti keele sarnane. Seejärel sisesta enda meiliaadress ja vastav klipp saadetakse sinu meilile. Sealt saad vistutamiseks koodi.
Tulemus on selline