Lehed

teisipäev, 29. detsember 2009

esmaspäev, 28. detsember 2009

Easydefine

Easydefine on töövahend, mis võimaldab enda sõnadele leida sünonüüme ja definitsioone. Vahendisse saab kirjutada terve nimekirja ja korraga otsida. Tulemus näeb välja selline.Vahendit on hea kasutada näiteks temaatiliste nimekirjade loomiseks või sõnavara laiendamiseks sünonüümide abil. Valmis nimekirja on võimalik saata endale meili teel või dokumendina alla laadida.


pühapäev, 27. detsember 2009

Wordslike


Wordslike abil saab leida veebist enda otsingusõnaga seotud sõnu ja definitsioone. Näiteks niiHea vahend sõnavara laiendamiseks ja seoste otsimiseks.
Vocabulix- veel üks keskkond iseseisvaks keeleõppeks

Vocabulix pakub võimalusi iseseisvaks keeleõppeks, eriti sõnavara arendamiseks. Õppida saab inglise, saksa ja hispaania keelt. Keskkonnas saab leida endale sõpru, kellega koos õppida.

Quizicon

Kas sa tead, millised on inglise keeles 100 enamkasutatavat sõna? Proovi järele- Quiziconi abil.
http://quizicon.com/100-Most-Common-English-Words-Quiz.html Sul on selleks 5 minutit aega.,
Siis võid proovida, millised on 50 kõige suuremat riiki,või millised spordialad on taliolümpia kavas http://quizicon.com/Olympic-Winter-Sports-Quiz.html ja palju muid asju...

laupäev, 26. detsember 2009

Loovkirjutamine piltide abil

Kasuta kirjutamiseks Piclits'i
Vali pilt. Inglise keeles kirjutades on võimalik valida kahe variandi vahel- kas lohistada sõnu pildile tekstiloomeks (on võimalik muuta sõnavormi) või kirjutada vaba teksti. Teistes keeltes saab kirjutada ainult vaba tekstina.
Tore vahend, mis aitab arendada loovust ja kirjutamisoskust.
PicLit from PicLits.com
See the full PicLit at PicLits.com

Notaland- teistmoodi materjalide esitlemine

Notaland võimaldab esitleda ja luua koostöös materjale. Notalandi lehele saab lisada erinevaid materjale- teksti, pilti, videot, märkmeid, Wikipedia artikleid, jututubasid ja palju muud. Vahend on väga kasutajasõbralik, sest sisu saab lisada otsides otse erinevatest keskkondadest.
Soovitan kasutada Notalandi, et luua koostöös esitlusi, materjalide kogusid õpitava teema kohta.
Näiteks siin- alustus Vancouveri olüpiamängude kohta.


Vaata, kuidas ma kirjutan

Just type in your text. If you need, correct your
LiveTyping.com

Livetyping on vahend, mille abil saab vaadata, kuidas luuakse teksti. Mine lihtsalt Livetyping veeebilehele ja sisesta enda tekst. Vahend salvestab
teksti sisestamise protsessi.
Teksti alt saab koodi, mis võimaldab selle näiteks ajaveebi postitada. Kahjuks ei toeta see vahend täpitähti, nii et eesti keeles ei saa kasutada. Küll on aga võimalik jälgida teksti kujunemist teistes keeltes, milliseid parandusi tehti jne. Kui on soovi salvestada arhiivi, peab liikmeks registreeruma. Blogisse vistutamiseks pole see aga vajalik.

Milline tekst on õige raskustasemega?

Seda küsimust esitab endale igaüks, kes õpilastele sobivat teksti valib. Sellele küsimusele aitab vastuse leida Oxford 3000 Text Checker. Veebilehel leiduvasse kastikesse tuleb sisestada tekst. Teksti all asetsevasse kastikesse sisesta kõik tekstis leiduvad nimed, nii ei loe töövahend neid raskete sõnade hulka. Klõpsates nupule submit saad teada, kui keeruline tekst on.
Madalam kesktase - 100%
Kõrgem kestase- 90-95%
Edasijõudnute tase- 75-90%.
Vahend märgib tekstis punase värviga ka kõik keerulisemad sõnad.

neljapäev, 24. detsember 2009

Pühadesoovid


http://www.freedigitalphotos.net/images/Winter_g147-Frost_p9707.html

pühapäev, 20. detsember 2009

Jõulune kuulamisülesanne

Jõulud on saabumas ja otsustasin ühendada kuulamise kokandusega. Valisin välja kaks mitte nii tuntud retsepti, vaatasime videot ja kirjutasime üles retsepti. Boonuseks võimalus kodus järgi proovida.

Rudolphi küpsisedneljapäev, 10. detsember 2009

Laulud inglise keele tunnis/Tefltunes

Hea valik laule koos töölehtedega. Otsida saab taseme ja teemade kaupa.
http://www.tefltunes.com/Default.aspx

E-õppe vahendid

Huvitav mõistekaart e-õppe vahenditest, mida koolis kasutada. Autor: Jesper, õpetaja Rootsist.Paistab, et see kood täna ei tööta, vaadata saab ka allpool toodud lingist.


http://teacher20.org/

teisipäev, 8. detsember 2009

reede, 4. detsember 2009

teisipäev, 1. detsember 2009

100 parimat vahendit õppimiseks 2009

Mida te arvate sellisest nimekirjast?