Lehed

reede, 31. detsember 2010

The Words of the Year 2010

Hea artikkel. Seda loeme siis, kui 11. klassis räägime keele arengust.


neljapäev, 30. detsember 2010

Wall Street Journal'i hüvastijätt Eesti kroonile

Selle artikli lihtsalt peab tallele panema.


Foldingstory

Kõik on kindlasti kirjutanud juttu, kus iga kirjutaja peab lisama uue mõtte eelnevalt kirjutatule. Paber on kokku murtud, nii et kirjutaja ei tea täpselt mida eelmine autor lisas. Nüüd on olemas veebileht, Foldingstory, mis järgib sedasama printsiipi. Huvitav tunnis järgi proovida.


kolmapäev, 29. detsember 2010

Ajutine e-maili aadress igale maitsele

Aasta viimastes tundides, kui tekkis vajadus registreeruda ühe veebilehe kasutajaks selgus, et paljudel õpilastel ei ole e-maili aadressi. Hädast aitab siin välja ajutine e-maili aadress. Selleks on mitmeid vahendeid.

1. 10-minuti meiliaadress
Vajadusel saab aadressi pikendada veelkord 10-ks minutiks



2. Guerillamail
Siit saab ajutise meiliaadressi üheks tunniks




3. Filzmail Meiliaadressi kestvus 24 tundi.


The Learning Network

New York Times'il on lisa, kus on õpetajatele tunnikavasid ja ideid, kuidas ajalehte õpetamiseks kasutada. Tunnikavad on jagatud õppeainete kaupa, paljud neist sobivad kasutamiseks inglise keele tunnis.


teisipäev, 28. detsember 2010

EVO (Electronic Village Online) koolitused

EVO selleaastastele koolitustele registreerumine algab 3. jaanuaril. Osalen juba kolmandat aastat. Seekord plaaniksin ette võtta Second Life ja refleksiooni töötoa.


laupäev, 25. detsember 2010

Jõulukuused USAs

Kas teate, mitu jõulukuuske tuuakse tuppa igal aastal? Vastuse saate sellelt lingilt. Antud graafilist esitlust saab tunnis kasutada diskussiooniks või raporti kirjutamise alusmaterjalina.




Visual Loop veebilehel on muidugi ka palju teisi graafilisi esitlusi erinevatel teemadel.

kolmapäev, 15. detsember 2010

Saadame jõulutervitusi

Kui on soovi õpilastega teha sellel aastal teistmoodi jõulutervitusi siis kasuta Domo Animate programmi. Selle abil saab kiiresti teha koomikseid (muidugi ka mitte ainult jõuluteemalisi), neid siis meili teel edasi saata või veebilehele vistutada.

DomoNation.com: Häid pühi by meeri


Like it? Create your own at DomoNation.com. It's free and fun!

pühapäev, 12. detsember 2010

The Beatles- laulud keeleõppes

Kieran McGovern on koostanud toreda veebilehe, kus on kuulsa ansambli hitid koos ülesannetga nii kuulamiseks kui ka lugemiseks. Ülesandeid on erineva tasemega õppijatele. Tasub proovida!


kolmapäev, 8. detsember 2010

The Story Starter

Miks mitte mõnikord kirjutada jutukesi etteantud alguslause abil. The Story Starter pakub välja lauseid selle jaoks. Sobib eriti hästi gümnaasiumiõpilastele. Olen kasutanud ka tunni alguses vestlusülesandena.


teisipäev, 7. detsember 2010

Audio Puzzler- kuulamisoskuse harjutamiseks

Audio Puzzlerist leiab mänge kuulamisoskuse arendamiseks. Mängu alustamiseks tuleb valida teema. Seejärel, vali jutumullike, kuula ja sisesta tekst. Järjesta tekst vastavalat teemale. Kui oled edukas, saad preemiaks vaadata videot, kust tekst on võetud. Päris põnev väljakutse!


pühapäev, 5. detsember 2010

Kuidas tehnoloogia mõjutab õppimist?

New York Times on avaldanud huvitava artikli selle kohta, kuidas tehnoloogia mõjutab õppimist ja missugused probleemid võivad sellega kaasneda. Päris huvitav ja õpetlik artikkel.


Jõulutegevused

Teach-ICT veebilehelt leaib hulgaliselt ideid, kuidas jõuluteemat tundides käsitleda- jutukesed, veebiotsingud, mõistatused jne.


pühapäev, 21. november 2010

ESLTEDTalks

Ajaveeb, millest leiab TED videod koos tunnikavadega inglise keele tundide jaoks. Ajaveeb ootab ka lugejate soovitusi videote kasutamiseks. Sobib gümnaasiumi tasemele.


Kõige ilusamad inglisekeelsed sõnad

ALTA kodulehelt artikkel selle kohta, millised on kõige ilusamad inglisekeelsed sõnad.


Viewchange- videod

Viewchange lehel on hulgaliselt videoid, mida sobib kasutada tunnis. Videod puudutavad maailma globaalseid probleeme ning on jagatud kategooriate kaupa.


Twist Our Words

Channel 4 on loonud lõbusa vahendi lausete koostamiseks. Kõigepealt tuleb koostada etteantud sõnadest lause ning seejärel saab vaadata videot, kus Channel 4 töötajad loevad selle lause ette. Video võib salvestada ka sinna keskkonda. Salvestamiseks on vajalik registreerumine. Registreerumiseks peab olema vähemalt 16-aastane.


neljapäev, 18. november 2010

3 vahendit sõnade õppimiseks

1. Quizlet - saab kiirseti luua kaarte sõnade õppimiseks, harjutada, testida ennast ja mängida.



2. Cobocards- saab luua sõnakaarte, määrata raskustaseme ja õppida koostöös teiste õppijatega.




3. Flashcard exchange- saab luua kaarte, jagada kaarte teiste õppijatega, õppida ja mängida.


kolmapäev, 17. november 2010

WEB Tools Applied to Teaching

Päris huvitav valik vahendeid koos selgituste ja näidetega

teisipäev, 26. oktoober 2010

kolmapäev, 13. oktoober 2010

Halloween

Pindax on teadetetahvli vahend, millele saab koostöös jätta märkmeid. Allpool olev näide on koostatud Halloweeni linkide jagamiseks. Tahvlit saab vistutada erinevates vaadetes.

http://www.pindax.com/messageBoard.asp?bid=671



neljapäev, 7. oktoober 2010

Infographics showcase- graafilised esitlused

The Infographics Showcase on lehekülg, kust leiab mitmete teemade jaoks graafilisi esitlusi, näiteks haridus maailmas, roheline eluviis, kõige ohtlikumad elukutsed jne. Antud esitlusi on hea kasutada tunnis kas teema sissejuhatuseks vüi diskussiooniks.


kolmapäev, 6. oktoober 2010

teisipäev, 5. oktoober 2010

pühapäev, 26. september 2010

Eesti kool ja õpetajad võrdluses maailma koolidega

Oleme pildil, aga mitte just kõige meeldivamal positsioonil. Kliki piltidel, et lugeda





kolmapäev, 15. september 2010

Snappy Words- visuaalne sünonüümisõnastik

Visuaalsete sõnaraamatute perre on lisandunud sünonüümisõnastik- Snappy Words. Otsingusõnale leiab hulgaliselt sünonüüme. Kursoriga sõnale liikudes näeb ka definitsiooni.


esmaspäev, 13. september 2010

Salasõna generaator

Ja kui juba läks vidinate peale, siis üks tore salasõna loomise vahend. Kliki aga pildil, et veebilehte näha.

Clp.ly

Selline tore vidin. Sisestad veebiaadressi ja saad sellise pildi, mille saad blogisse vistutada. Pildi pealt saab otse liikuda veebilehele. Mõnus ja kerge.

kolmapäev, 8. september 2010

Teeme ülesannete jaoks graafikuid

Piecoloriga saab kiiresti teha sektordiagramme, mida saab kasutada mitmete kirjutamis- ja vestlusülesannete jaoks. Diagrammi tegemine võtab aega paar minutit. valmis diagrammi saab pildina alla laadida või veebilehele vistutada.
Tulemus on selline

teisipäev, 7. september 2010

ESL Listeming

ESL Listening on uus veebileht kuulamisülesannetega. Lehekülg tundub olevat huvitav ja kiiresti arenev. Ülesanded on jaotatud vastavalt teemadele ja tasemetele. On lisatud ülesanded kuulamisele sissejuhatamiseks, kuulamise ajal lahendamiseks ning ka kuulamisele järgnevad ülesanded. Tasub proovida!

teisipäev, 31. august 2010

Jälle kooli!

neljapäev, 19. august 2010

laupäev, 7. august 2010

I Write Like

I Write Like on vidin, mille abil saab analüüsida enda kirjutisi. Analüüsi tulemusena saab teada, millise kirjaniku stiilile see kõige rohkem sarnaneb. Mõtlesin proovida seda ka tundides- lasta õpilastel analüüsida enda kirjutisi ning seejärel teha väike ettekanne kirjanikust, kelle see vahend välja pakub. Lisaks analüüsile saab enda ajaveebi ka väikese vidina vistutada.


I write like
Cory Doctorow

I Write Like by Mémoires, Mac journal software. Analyze your writing!

laupäev, 31. juuli 2010

pühapäev, 25. juuli 2010

BuzzDash

BuzzDash- arvamusuuringu vahend.
Ja kui juba läks küsitluste koostamiseks, siis veel üks vahend arvamusuuringuks. See meeldib mulle kõige rohkem, sest pärast vastamist on kohe näha tulemused- ei ole vaja minna uuele lehele või lehekülge värskendada. Vistutamisega tuli natuke vaeva näha- otsepostitus ajaveebi ei töödanud ja pakutav kood ka mitte. Siis tellisin meilile õpetuse, kuidas vistutada ja seal meilis oli kood, mis töötas.

Obsurvey- küsitluste koostamiseks

Obsurvey võimaldab koostada küsitlusi. Küsimuste tüüpidest saab ülevaate allpool olevast proovist. Võimaldab ka piltide ja linkide lisamist. Tundub olevat päris lihtne kasutada. Andmete analüüsimise kohta ei oska veel kommenteerida, aga võimalus on olemas.




laupäev, 24. juuli 2010

Flisti- kiireks arvamusuuringuks

Flisti abil saab kiiresti korraldada nn. arvamusuuringuid. Ei ole vaja registreeruda ning küsitlust saab vistutada veebilehele või postitada näiteks Facebooki või Twitterisse. Hästi mugav kiireks arvamusuuringuks. Siin siis ka pisike näide.


Parim keskkond koostööks

teisipäev, 6. juuli 2010

PLE

Hea näide elust

Google õpetajatele II


Google for Teachers II

pühapäev, 4. juuli 2010

How Google works

Nii see käib..

How Does Google Work?

Infographic by PPC Blog



Siit lingilt on ehk parem vaadata
http://ppcblog.com/how-google-works/

kolmapäev, 30. juuni 2010

Paneb mõtlema...

PhotoMunchrs


PhotoMunchrs on mäng sõnade õppimiseks. Mängus kuvatakse leheküljele inglisekeelne sõna ja fotokollaaž. Kollaažilt tuleb üles leida 7 pilti, mis kujutavad seda sõna. Sobilik suvine ajaviide vihmastel päevadel.

reede, 25. juuni 2010

Bag the Web

Päris tore vahend linkide kogumiseks ja jagamiseks. Siin on minu esimene katsetus. Mulle meeldib, et saan linkide järjekorda muuta ja neid vistutada.
Bag the web

esmaspäev, 14. juuni 2010

Videod

Ja veel üks materjal... Kas nüüd on piisavalt ajaviidet?

Google õpetajatele

Ja veel lugemist suveks

Raamat, mida tasub lugeda

pühapäev, 13. juuni 2010

The New York Times

laupäev, 12. juuni 2010

Grammaropolis


Grammaropolis on veebileht sõnaliikide õppimiseks inglise keeles. Sõnaliike saab õppida vaadates videosid, lugedes raamatut, kuulates laule ja mängides. Veebileht sobib algklassidele.


pühapäev, 30. mai 2010

Kirjeldame hooneid

Kaks slaidiesitlust mida ma kasutan hoonete kirjeldamiseks inglise keele tunnis.



esmaspäev, 17. mai 2010

Analüüsi sõnavara

Vocabulary Profiler on vahend teksti sõnavara analüüsimiseks. Pärast teksti sisestamist saad teada, kui palju teksti sõnadest kuuluvad 1000 / 2000 enamkasutatavate või akadeemilise sõnavara hulka.

pühapäev, 16. mai 2010

Powerpoint

Enne, kui hakkame klassis esitlusi tegema, tuletan meelde ....

Virtuaalne muuseum- Kensingtoni palee

Siin on veel üks virtuaalne muuseum, Kensingtoni palee Londonis. Väikese seiklusliku mängu käigus saab tutvuda ajaloolise Kensingtoni paleega. Lehekülg on sobilik põhikoolile.

teisipäev, 11. mai 2010

Dokumentide tõlkimine

DocTranslator on uus vahend, millega saab tõlkida dokumente teistesse keeletesse. Translatorit on hea kasutada, sest ei ole vaja registreeruda. Tuleb minna DocTranslatori kodulehele, otsida arvutist fail, mida tõlkida vaja, seejärel valida, mis keelde tõlkida ning peaagu kohe saab tõlkefaili endale jälle arvutisse salvestada.
Töötab GoogleTranslate põhimõttel. On ainult natuke mugavam, sest säilib algdokumendi vorming.

Social Media Revolution

kolmapäev, 5. mai 2010

Geffrye muuseum

Geffrye muuseumi kodulehel saab virtuaalselt tutvuda Victoria-aegse majaga. Pärast majja sisenemist saab valida, millisesse tuppa siseneda ja kuulata tutvustust Victoria aja elu kohta.

http://www.geffrye-museum.org.uk/learning/walk-through-a-victorian-house/

Hispaania keel

Soovid ehk sellel suvel hispaania keelt õppida? Siis on õige hetk minna lingus.tv kodulehele. Sellel lehel on võimlik iseseisvalt hispaania keelet õppida läbi videote. Videod on kolmel erineval tasemel algajatest edasijõudnutele. Tundub olevat põnev!

laupäev, 1. mai 2010

Kogu tõde sõnapilvedest

Ettekanne Võrgustik Võrgutab seminaril 29.04.2010

reede, 23. aprill 2010

Musopen

Pole just otse keeleõppe vahend, aga sobib mitmete ülesannete jaoks. Musopen lehelt leiab klassikalist muusikat, mida saab ka veebilehele vistutada.

neljapäev, 15. aprill 2010

teisipäev, 13. aprill 2010

Urtak- arvamusuuringute jaoks

Urtak'i abil saab korraldada arvamusuuringuid. Küsida saab jah-ei-pole tähtis küsimusi. Koheselt on nähtavad ka tulemused.

Urtak 2046



Sitehoover

Sitehoover võimaldab kokku koguda enda lemmikveebilehed. Lehed saab organiseerida teemade kaupa. Samuti on kohe näha muudatused ja täiendused. Näiteks siin on mõned minu lemmikajaveebid

http://www.sitehoover.com/blogsilike/

Vahendit on kerge kasutada. Tundub olevat arenev keskkond.

laupäev, 10. aprill 2010

Harrogate Online

Watch live streaming video from harrogateonline at livestream.com

kolmapäev, 31. märts 2010

embedit.in

See dokument on ajaveebi vistutatud embedit.in abil. Embedit.in võimaldab dokumenti veebilehele lisada. Lisaja saab ise ka otsustada, kas dokumenti saab ainult lugeda, või ka printida ja alla laadida. Soovi korral saab lisada ka märkmeid. Samal viisil saab vistutada ka veebilehti. Vahend tundub olevat lihtne ja mugav.
P.S. See on harjutus, mida kasutasin Lihavõttetraditsioonide tutvustamiseks.


teisipäev, 30. märts 2010

Sentence Scrambler- kiire vahend harjutuse jaoks


Kui on vaja koostada harjutust, kus sõnade järjekord on segamini aetud, siis hea ja kiire vahend on Sentence Scrambler. Sisesta kastikesse laused- iga lause eraldi reale ja vajuta nuppu Scramble- sõnad ongi segamini aetud. Töötab ka täpitähtedega.


esmaspäev, 29. märts 2010

The Future of Publishing

pühapäev, 28. märts 2010

Loo enda Kuldvillaku mäng

JeopardyLabs abil saab luua endale kuldvillaku-tüüpi mängu. Hästi lihtne kasutada- pole vaja registreeruda. Lihtsalt sisesta küsimused ja vastused. Sobib kasutada koos interaktiivse tahvliga.

Weboword- uus vahend sõnavara laiendaniseks

Weboword on veebileht, kus saab sõnavara laiendada. Veebilehelt leiab sõnad koos humoorikate illustratsioonidega ning selgitustega. Saab kuulata sõnade hääldust ja teavet nende päritolust. Lisatud on näitelaused. Sobib edasijõudnud õpilasele.


Easter- ideid lihavõttenädalaks

Kuidas veedab keskmine Ameeriklane enda päeva?

Vastuse leiab lisatud pildilt. Hea alusmaterjal kas diskussiooniks või kirjutamisülesande jaoks.

MP3 failde lõikamine

Mõnikord on vaja MP3 faile lõigata. Tavaliselt olen faili Audacity'sse laadinud, faili parajaks lõiganud ning seejärel jälle MP3ks salvestanud. Probleem on aga selles, et kannatab faili kvaliteet. Nüüd hakkas silma üks vahend, milda kasutades ei ole vaja faili formaati muuta ja seega ei kannata ka kvaliteet. Cut MP3 Online kasutades avad lihtsalt faili arvutist, lõikad väja vajalikud kohad ning salvestad seejärel juba muudetud faili. Kiire ja lihtne.

"Kõnelevad" fotod Fotobabble abiga

Fotobabble on vahend, mille abil saab luua "kõnelevaid" fotosid. Pärast registreerumist vali pildifail enda arvutist. Seejärel salvesta enda kõne - ja kõnelev foto ongi valmis. Fotot saad meili teel saata või veebilehele vistutada. Sobib kõnelemisoskuse arendamiseks. Miks mitte kasutada näiteks 9. klassi suulise osa ette valmistamiseks, kus õpilased peavad pilti kirjeldama.
Väike proovitöö:

Lisada saab ka pikemat juttu.

reede, 19. märts 2010

Eeskujul on suur jõud

... ja natuke on vaja ka veenmisoskust.

kolmapäev, 17. märts 2010

St Patrick's Day

St. Patricks Day Ppt
Traditsioonilised toidud

Natuke ka Iiri muusikat


teisipäev, 16. märts 2010

Wild Web Woods

Wild Web Woods on keskkond, kus saab läbi mängude teavet internetiturvalisusest. Mängu on võimalik mängida 24 euroopa keeles. Kahjuks puudub eestikeelne variant. Mängud on toredad ja lastepärased.



No ei tule see sõna meelde...

Tuleb tuttav ette, et mitte kuidagi ei meenu sõna. On nagu keeleotsa peal. Siin saab kasutada uut keskkonda Tip of My Tongue. Kekkond võimaldab tähti kasutades otsida vajaminevat sõna. Projektipõhine keskkond on pidevalt arenev.

esmaspäev, 15. märts 2010

Keeleõpe kõige pisematele

Literacycenter leheküljel saavad võõrkeeli õppida väikesed keelehuvilised. Õppida saab inglise, saksa, prantsuse ja hispaania keelt. Sõnavara tutvustatakse läbi huvitavate mängude.

Elektronposti ajalugu

Sellelt aadressilt leiab toreda skemaatilise e-maili ajaloo. Skeemi on hea kasutada kas essee kirjutamise alusmaterjalina või diskussiooni algatamiseks.

Laienda enda sõnavara

Vocabsushi on uus keskkond, mis võimaldab ise enda sõnavara laiendada. Keskkonda registreerimisel tuleb otsustada, millisel tasemel on vaja sõnavara täiendada. Seejärel tuleb täita lühike, nn tasemetest, mille abil otsustatakse mida on vaja õppida.
Head õppimist!

reede, 12. märts 2010

Noortepärased uudised

The Week in Rap on veebileht, kust saab vaadata nädala uudiseid räpivormis. Kord nädalas leiab sealt veebilehelt video, kus esitatakse maailma nädala tähtsündmusi. Videot saab kasutada vestlusoskuse arendamiseks.

kolmapäev, 10. märts 2010

Me kõik oleme erinevad

.. ja ometi nii sarnased ja vajalikud.

pühapäev, 28. veebruar 2010

Ajaveebi sünnipäev

Head ajaveebi lugejad. Homme on IKT keeleõppes esimene sünnipäev. Selleks, et teaksin, mida lugejad ootavad palun kulutage paar minutit ja vastake allpool olevale ankeedile.
http://tinyurl.com/yb3uu2x
Tänades,
Meeri


Crocodoc ja Awsome Highlighter aitavad õpilaste tõid parandada

Kuidas parandada ja kommenteerida õpilaste elektroonilisi töid? Blogide, wikide ja veebilehtede jaoks on hea kasutada Awsome Highlighteri abi. Highlighteri abil saab veebilehtedele lisada märkmeid ja teksti märgistada.





Igasuguste dokumentide puhul (word, powerpoint, pdf) tuleb abiks Crocodoc. Crocodoc'i abil saab dokumendi üles laadida, teha märkmeid kasutades mitmeid töövahendeid, nt. märkmeleht, teksti märgistamine, mahatõmbamine, tekstikast.
Kui märkmed on tehtud, saab dokumenti lingi abil jagada. Nii saab kerge vaevaga anda õpilastele tagasisidet nende elektrooniliste tööde kohta.




Laul ja keeleõpe käsikäes

Veel üks tore veebileht, kus saab laulude abil inglise keelt õppida on Tune Into English. Lehel leidub hulgaliselt materjale nii õpilastele kui ka õpetajatele. Õpetajad saavad töölehtedele ligi pärast registreerumist. Õpetajad on oodatud ka enda ideid jagama.

teisipäev, 23. veebruar 2010

Twitter õppetöös

Kas oled Twitteri kasutaja? Kuidas kasutada Twitterit õppetöös. Siin 100 vahendit Twitterit kasutavale õpetajale.

Mis on tähtsam, muna või kana?

Huvitav artikkel, mis arutleb õppekava ja õpilaste oskuste üle. Mis on tähtsam, kas järgida õppekava ja õpetada õpikut või arendada õpilasi?

reede, 19. veebruar 2010

Lyrics Training - keeleõpe muusidavideote abil

Lyrics Training on uus keskkond, mille abil saab õppida võõrkeli ja arendada esmajoones kuulamisoskust. Lehe täielikuks kasutamiseks tuleb kasutajaks registreeruda. Seejärel saab endale valida keeletaseme ning asuda harjutamise juurde. Harjutamiseks saab valida kolme harjutustüübi vahel. Kui lauludest puudu jääb, saab ka ise ülesandeid luua. Tore ja arenev keskkond.

esmaspäev, 15. veebruar 2010

CINQUAIN POEM

Line 1: Write a noun.

Line 2: Write two adjectives describing the noun on Line 1;

Line 3: Write 3 words ending with -ing (action words) that describe what the noun on Line 1 might do;

Line 4: Write a phrase describing the noun on Line 1; and

Line 5: Write a synonym of the word on Line 1.

http://www.lessonplanspage.com/LAValentineCinquainPoems34.htm


Õpime pähe luuletusi, laule


Memorizenow on vahend, mis aitab laule-luuletusi pähe õppida. Tekstikasti tuleb kleepida /trükkida sõnad, seejärel saab valida, kuidas õpitavat teksti kuvada, kas sõnade kaupa või sõnade esitähtede kaupa. Sobib kasutada nii klassis ekraanilt koos õppimiseks ja kordamiseks või ka kodus iseseisvaks õppimiseks.


pühapäev, 14. veebruar 2010

iSpeech

iSpeech abil on võimalik helindada tekste ning neid enda veebilehele lisada. Tulemus on selline

Valentine Day Activities

pühapäev, 31. jaanuar 2010

Lühike arvuti ajalugu

Hea ülevaade sellest, kuidas arvuti on arenenud

A Brief History of the Computer

kolmapäev, 13. jaanuar 2010

Ireland

Tallinna linna 7. klasside inglise keele viktoriini küsimused

reede, 8. jaanuar 2010

Uuus otsimisviis Google'is

Google laboratooriumid on välja nuputanud uue otsimisviisi, mille nimeks Google Squared. Minnes lehele http://www.google.com/squared saad sisestada enda otsingusõna. Seejärel klõpsa Square it! ja tekib tabel sinu otsingu kohta. Näiteks otsides sõnaga mountains tuli tulemuseks selline tabel.


Otsingumootor pakub enda poolt tabeli veerud, aga vajaduse korral saab kategooriaid juurde luua. Otsingu tulemuse saab endale salvestada kas kõigile kättesaadavaks või ainult enda jaoks privaatselt kasutatavaks. Samuti saab seda tabelit endale arvutisse laadida või lingi sõbrale saata.


neljapäev, 7. jaanuar 2010

Humanitaarveerandi konkursid koolielus

Koolielu humanitaarveerand, mis algab Jaanuaris pakub hulgaliselt võimalusi osalemiseks erinevates võistlustes.

Webquest

Võõrkeelte huvilisi oodatakse osalema veebipõhisel võistlusel Webquest. Võistlusele on oodatud osalema 3-liikmelised võistkonnad 7.-9. klassidest.

Võistlus seisneb info otsimises internetist ning oma leitud vastuste võõrkeeles esitamises selleks loodud keskkonnas. Võistlus toimub neljas keeles - inglise keeles, saksa keeles, vene keeles ning soome keeles.

Tähelepanu! Võistlusele registreerimise tähtaeg: 17. jaanuar 2010.

Registreeruda saab siit

Videokonkurss “Elustame raamatuid”

Üheks põhjuseks, miks võõrkeeli õpitakse, on see, et nautida kirjandust originaalkeeles. Pole midagi parata, aga Puškin kõlab ikkagi vene keeles paremini ning Hamleti monoloogi jaoks on kõige õigem inglise keel. Koolielu portaal kutsub gümnaasiumiõpilasi osalema videokonkursil, mille raames peavad õpilased valima lõigu mõnest raamatust, selle lavastama, filmima ning lõpptulemusena vormistama töö videona.

Konkursi tingimused:
• Konkursil osalejad on 10.-12. klassi õpilased.
• Video pikkus kuni 10 minutit.
• Kogu filmi tekst peab olema õpitavas võõrkeeles.
• Filmi tekst peab pärinema mõnest võõrkeelsest raamatust (muudatused tekstis on lubatud)
• Arvestatud on autoriõigusega.
(Teos läheb vabasse kasutusse alles 70 aastat pärast autori surma)
• Filmile on lisatud algus- ja lõputiitrid, kus on kirjas autorid, kool ja kuupäev.
• Film peab olema avaldatud dotsub
http://dotsub.com/ keskkonnas.
• Videole on lisatud dotsub keskkonnas subtiitrid eesti keeles ja õpitavas võõrkeeles.

Toondoo koomiksiraamat

Keeletunnis on mõnikord vahva lugu teistmoodi ümber jutustada või - mis veelgi vahvam - ise välja mõelda. Tiigrihüppe haridusportaal Koolielu kuulutab võõrkeelte I ja II kooliastmele välja konkursi koomiksiraamatute tegemiseks TOONDOO programmiga teemal "Minu vaba aja tegevused" tähtajaga 5. märts.

Tingimused:
Koomiksiraamat peab olema tehtud ühes järgnevatest võõrkeeltest:
vene, rootsi, soome, prantsuse, inglise, saksa.

Koomiksiraamat peab olema loodud Toondoo programmiga:
a) I kooliastmes koostada kümme koomiksiraamatu lehte,
II kooliastmes koostada kakskümmend koomiksiraamatu lehte;
b) koomiksid peab raamatuks kokku panema:
raamatul on pealkiri, kirjeldus ja märksõnad.

Koomiksites võib kasutada nii etteantud tegelasi kui ka TraitR'ga moodustatud tegelasi, tähtis on et tegelased esindaksid vaba aja tegevusi.

Koomiksiraamat võib olla väljamõeldud tegelastega, kuid ei tohi olla kedagi halvustav.

Koomiksiraamatule peab olema tagatud ligipääs (avalik koomiksiraamat veebi üles pandud, nt. blogisse vistutatud).

I ja II kooliastmeid hinnatakse eraldi.

Õpilased võivad osaleda individuaalselt või 2-3-liikmeliste gruppidena.

Võistlusel osalemiseks palume registreeruda jaanuari lõpuks.
Konkursitööde esitamise tähtaeg on 5. märts 2010.

Koomiksiraamatu aadress tuleb saata e-mailile: maibrittk@yhis.parnu.ee

Auhinnad:
I koht: MP3-mängija
II koht: Komplekt: veebikaamera, kõrvaklapid, hiir

III koht: Koolielu sümboolikaga seljakott
Kõigile Koolielu pastakad.