Lehed

pühapäev, 28. veebruar 2010

Ajaveebi sünnipäev

Head ajaveebi lugejad. Homme on IKT keeleõppes esimene sünnipäev. Selleks, et teaksin, mida lugejad ootavad palun kulutage paar minutit ja vastake allpool olevale ankeedile.
http://tinyurl.com/yb3uu2x
Tänades,
Meeri


Crocodoc ja Awsome Highlighter aitavad õpilaste tõid parandada

Kuidas parandada ja kommenteerida õpilaste elektroonilisi töid? Blogide, wikide ja veebilehtede jaoks on hea kasutada Awsome Highlighteri abi. Highlighteri abil saab veebilehtedele lisada märkmeid ja teksti märgistada.

Igasuguste dokumentide puhul (word, powerpoint, pdf) tuleb abiks Crocodoc. Crocodoc'i abil saab dokumendi üles laadida, teha märkmeid kasutades mitmeid töövahendeid, nt. märkmeleht, teksti märgistamine, mahatõmbamine, tekstikast.
Kui märkmed on tehtud, saab dokumenti lingi abil jagada. Nii saab kerge vaevaga anda õpilastele tagasisidet nende elektrooniliste tööde kohta.
Laul ja keeleõpe käsikäes

Veel üks tore veebileht, kus saab laulude abil inglise keelt õppida on Tune Into English. Lehel leidub hulgaliselt materjale nii õpilastele kui ka õpetajatele. Õpetajad saavad töölehtedele ligi pärast registreerumist. Õpetajad on oodatud ka enda ideid jagama.

teisipäev, 23. veebruar 2010

Twitter õppetöös

Kas oled Twitteri kasutaja? Kuidas kasutada Twitterit õppetöös. Siin 100 vahendit Twitterit kasutavale õpetajale.

Mis on tähtsam, muna või kana?

Huvitav artikkel, mis arutleb õppekava ja õpilaste oskuste üle. Mis on tähtsam, kas järgida õppekava ja õpetada õpikut või arendada õpilasi?

reede, 19. veebruar 2010

Lyrics Training - keeleõpe muusidavideote abil

Lyrics Training on uus keskkond, mille abil saab õppida võõrkeli ja arendada esmajoones kuulamisoskust. Lehe täielikuks kasutamiseks tuleb kasutajaks registreeruda. Seejärel saab endale valida keeletaseme ning asuda harjutamise juurde. Harjutamiseks saab valida kolme harjutustüübi vahel. Kui lauludest puudu jääb, saab ka ise ülesandeid luua. Tore ja arenev keskkond.

esmaspäev, 15. veebruar 2010

CINQUAIN POEM

Line 1: Write a noun.

Line 2: Write two adjectives describing the noun on Line 1;

Line 3: Write 3 words ending with -ing (action words) that describe what the noun on Line 1 might do;

Line 4: Write a phrase describing the noun on Line 1; and

Line 5: Write a synonym of the word on Line 1.

http://www.lessonplanspage.com/LAValentineCinquainPoems34.htm


Õpime pähe luuletusi, laule


Memorizenow on vahend, mis aitab laule-luuletusi pähe õppida. Tekstikasti tuleb kleepida /trükkida sõnad, seejärel saab valida, kuidas õpitavat teksti kuvada, kas sõnade kaupa või sõnade esitähtede kaupa. Sobib kasutada nii klassis ekraanilt koos õppimiseks ja kordamiseks või ka kodus iseseisvaks õppimiseks.


pühapäev, 14. veebruar 2010

iSpeech

iSpeech abil on võimalik helindada tekste ning neid enda veebilehele lisada. Tulemus on selline

Valentine Day Activities