Lehed

kolmapäev, 31. märts 2010

embedit.in

See dokument on ajaveebi vistutatud embedit.in abil. Embedit.in võimaldab dokumenti veebilehele lisada. Lisaja saab ise ka otsustada, kas dokumenti saab ainult lugeda, või ka printida ja alla laadida. Soovi korral saab lisada ka märkmeid. Samal viisil saab vistutada ka veebilehti. Vahend tundub olevat lihtne ja mugav.
P.S. See on harjutus, mida kasutasin Lihavõttetraditsioonide tutvustamiseks.


teisipäev, 30. märts 2010

Sentence Scrambler- kiire vahend harjutuse jaoks


Kui on vaja koostada harjutust, kus sõnade järjekord on segamini aetud, siis hea ja kiire vahend on Sentence Scrambler. Sisesta kastikesse laused- iga lause eraldi reale ja vajuta nuppu Scramble- sõnad ongi segamini aetud. Töötab ka täpitähtedega.


esmaspäev, 29. märts 2010

The Future of Publishing

pühapäev, 28. märts 2010

Loo enda Kuldvillaku mäng

JeopardyLabs abil saab luua endale kuldvillaku-tüüpi mängu. Hästi lihtne kasutada- pole vaja registreeruda. Lihtsalt sisesta küsimused ja vastused. Sobib kasutada koos interaktiivse tahvliga.

Weboword- uus vahend sõnavara laiendaniseks

Weboword on veebileht, kus saab sõnavara laiendada. Veebilehelt leiab sõnad koos humoorikate illustratsioonidega ning selgitustega. Saab kuulata sõnade hääldust ja teavet nende päritolust. Lisatud on näitelaused. Sobib edasijõudnud õpilasele.


Easter- ideid lihavõttenädalaks

Kuidas veedab keskmine Ameeriklane enda päeva?

Vastuse leiab lisatud pildilt. Hea alusmaterjal kas diskussiooniks või kirjutamisülesande jaoks.

MP3 failde lõikamine

Mõnikord on vaja MP3 faile lõigata. Tavaliselt olen faili Audacity'sse laadinud, faili parajaks lõiganud ning seejärel jälle MP3ks salvestanud. Probleem on aga selles, et kannatab faili kvaliteet. Nüüd hakkas silma üks vahend, milda kasutades ei ole vaja faili formaati muuta ja seega ei kannata ka kvaliteet. Cut MP3 Online kasutades avad lihtsalt faili arvutist, lõikad väja vajalikud kohad ning salvestad seejärel juba muudetud faili. Kiire ja lihtne.

"Kõnelevad" fotod Fotobabble abiga

Fotobabble on vahend, mille abil saab luua "kõnelevaid" fotosid. Pärast registreerumist vali pildifail enda arvutist. Seejärel salvesta enda kõne - ja kõnelev foto ongi valmis. Fotot saad meili teel saata või veebilehele vistutada. Sobib kõnelemisoskuse arendamiseks. Miks mitte kasutada näiteks 9. klassi suulise osa ette valmistamiseks, kus õpilased peavad pilti kirjeldama.
Väike proovitöö:

Lisada saab ka pikemat juttu.

reede, 19. märts 2010

Eeskujul on suur jõud

... ja natuke on vaja ka veenmisoskust.

kolmapäev, 17. märts 2010

St Patrick's Day

St. Patricks Day Ppt
Traditsioonilised toidud

Natuke ka Iiri muusikat


teisipäev, 16. märts 2010

Wild Web Woods

Wild Web Woods on keskkond, kus saab läbi mängude teavet internetiturvalisusest. Mängu on võimalik mängida 24 euroopa keeles. Kahjuks puudub eestikeelne variant. Mängud on toredad ja lastepärased.No ei tule see sõna meelde...

Tuleb tuttav ette, et mitte kuidagi ei meenu sõna. On nagu keeleotsa peal. Siin saab kasutada uut keskkonda Tip of My Tongue. Kekkond võimaldab tähti kasutades otsida vajaminevat sõna. Projektipõhine keskkond on pidevalt arenev.

esmaspäev, 15. märts 2010

Keeleõpe kõige pisematele

Literacycenter leheküljel saavad võõrkeeli õppida väikesed keelehuvilised. Õppida saab inglise, saksa, prantsuse ja hispaania keelt. Sõnavara tutvustatakse läbi huvitavate mängude.

Elektronposti ajalugu

Sellelt aadressilt leiab toreda skemaatilise e-maili ajaloo. Skeemi on hea kasutada kas essee kirjutamise alusmaterjalina või diskussiooni algatamiseks.

Laienda enda sõnavara

Vocabsushi on uus keskkond, mis võimaldab ise enda sõnavara laiendada. Keskkonda registreerimisel tuleb otsustada, millisel tasemel on vaja sõnavara täiendada. Seejärel tuleb täita lühike, nn tasemetest, mille abil otsustatakse mida on vaja õppida.
Head õppimist!

reede, 12. märts 2010

Noortepärased uudised

The Week in Rap on veebileht, kust saab vaadata nädala uudiseid räpivormis. Kord nädalas leiab sealt veebilehelt video, kus esitatakse maailma nädala tähtsündmusi. Videot saab kasutada vestlusoskuse arendamiseks.

kolmapäev, 10. märts 2010

Me kõik oleme erinevad

.. ja ometi nii sarnased ja vajalikud.