Lehed

neljapäev, 30. juuni 2011

Scoop.it

Scoop.it on tore vahend mis aitab luua temaatilisi kogusid veebilehtedest. Seda on väga lihtne kasutada. Kõigepealt tuleb lehel registreeruda. Scoop.it on alles Beta versioon, seega tuleb oodata heakskiitu. Minul võttis see aega umbes 10 päeva. Seejärel saab lohistada enda veebilehitseja menüüribale nupp Scoop.it. Kui leiad end huvitava veebilehe või artikli, vajuta nupule, ning see lisatakse vastavasse kogusse, mille oled ise loonud.
Mõned näited minu kogudest:

http://www.scoop.it/t/ipad-in-education
http://www.scoop.it/t/mobile-learning-tools

Minu arvates väga hea vahend. Kerge teistega jagada või lihtsalt panna tallele ja organiseerida linke, mida pole veel jõudnud korralikult läbi vaadata.

Kui keegi on väga huvitatud, siis on mul ka 10 kutset jagada millega saab kohe kasutajaks. Võib kommentaaridesse enda soovi kirjutada.

Busyteacher

Busyteacher on just see, mida ütleb pealkiri. Veebileht hõivatud õpetajale. Veebilehel on hulganisti tasuta materjale printimiseks. On olemas ülesandeid ja tunnikavasid kõikide keele osaoskuste jaoks ning ka hulgaliselt metoodilisi näpunäiteid. Lehelt saab endale tellida ka uudiskirja.


Boomwriter järjejuttude kirjutamiseks

Paljud õpetajad on kindlasti kirjutanud koos klassiga järjejutte. Boomwriter on vahend, mis aitab seda teha. Boomwriteri veebilehel saab õpetaja registreerida enda kooli ning sellega algatada turvalise kirjutamise keskkonna. Seejärel registreeruvad õpilased ka veebilehe kasutajaks valides enda kooli. Pärast registreerumist saavad õpilased luua enda profiilile toreda avatari.
Kirjutamisprotsess on järgmine:
1. Õpetaja/administraator algatab jutu kirjutamise. Algatada saab kas enda jutu või valida olemasolev algus (marketplace).
2. Õpetaja lisab õpilased jutu kirjutamise rühma ning annab tähtaja.
3. Õpilased kirjutavad jutule järgmise peatüki.
4. Õpilased hääletavad parima peatüki poolt. Kui tulemuseks on viik teeb otsuse õpetaja.
5. Õpilased kirjutavad järgmise peatüki jne.

Keskkonna eelised:
1. Turvaline
2. Lihtne kasutada
3. Hääletamine on lihtne
4. Saab liituda ka avalike võistlustega.
5. Õpetaja jaoks on töö korraldamiseks keskkonnas väga hea juhendmaterjal.

Soovitan kasutada!